جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

مراسمات ویژه شب های قدر در مساجد روستای قوژد




به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روستا به نقل از روابط عمومی کانون فرهنگی هنری نورالثقلین مسجد جامع روستا  هیات امنا و خدمتگزاران مساجد روستا (( مسجد جامع – مسجد صاحب الزمانی عج – مسجد امیرالمومنین ع – مسجد امام حسین ع – مسجد امام رضا ع )  آمادگی خود را جهت میزبانی از عزاداران در شب های احیا اعلام کردند.

بنابراین گزارش، مراسم احیای شب نوزدهم، شب بیست و یکم و شب بیست و سوم با تلاوت قرآن کریم توسط قاریان روستا شروع می شود و پس از آن،  قرائت دعای جوشن کبیر؛ سخنرانی حجت الاسلام رضایی در مسجد جامع ، شاه قاسمی در مسجد صاحب الزمان عج و روحانیون محترم مساجد در دیگر مساجد ؛ مداحان اهل بیت(ع) روستا برادر مکاری و پورزارع و قاسمی  اجرای مراسم معنوی قرآن به سر از جمله برنامه های مساجد ذکر شده  می باشد.
مردم دینمدار قوژد با قرائت قرآن و دعای جوشن کبیر اسما اعظم خداوند را زمزمه و با قرآن به سر به درگاه خداوند طلب استغفار و توبه می کنند.

شایان ذکر غذای نذری در شب احیاء نوزدهم در مسجد و کانون فرهنگی جوانان امام رضا ع بعد از مراسم توزیع می گردد .

همچنین مراسم شام غریبان حضرت علی و حرکت تابوت نمادین از محل مسجد صاحب الزمانی عج به سمت مسجد امیرالمومنین ع ساعت 21 و مراسم عزاداری  و مداحی مداحان اهل البیت ع در مسجد امام علی ع همراع با سخنرانی .

سپس اجرای مراسم تعزیه خوانی به مناسبت شبهای قدر و شهادت حضرت علی (ع) توسط ذاکرین روستا
زمان:۹۷/۳/۱۴ مصادف با بیستم ماه مبارک رمضان
مکان: روبروی صندوق المهدی( منزل اقای علی مقنی)
ساعت شروع مراسم: ساعت ۹شب

کانال قوژد آنلاین : @ghoozhdonlin

تعزیه خوانان قوژد

 



  • خرد 13, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |