جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

اجرای طرح ربیع القرآن در ماه رمضان در مساجد روستای قوژد
هادی واله قوژدی دهیارروستای قوژدازاجرای طرح ربیع القرآن در ضیافت الله خبر داد و گفت: طرح شکران بندگی ویژه روزه اولی ها درخانه نور شکوفه های ظهور کانون فرهنگی نورالثقلین مسجد جامع  اجرا می شود.

هادی واله در گفت و گو با خبرنگار نمایندگی خبرگزاری شبستان خراسان رضوی در کاشمر  گفت: این برنامه از جمله تفسیر قرآن کریم توسط امام جماعت محترم مسجد حجت الاسلام رضایی بعد از نماز ظهر و عصر ، و مسجد صاحب الزمانی عج روستا توسط حجت الاسلام شاه قاسمی  بوده و جزء خوانی جوانان و نوجوانان در دو نوبت قبل از افطار در محل مساجد جامع امیرالمومنین و صاحب الزمانی عج  تحت عنوان تلاوت نور و بعد از افطار در منازل افراد به صورت هر شب تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد . وی با اشاره به برنامه های دیگر  افزود:  طرح تفسیر کوتاه و طرح قرآن برای همه با حضور خانواده ها از جمله برنامه هایی است که ویژه خواهران در محل سالن قرآنی خانه نور همه روزه عصر ها توسط مربیان محترم سرکار خانم سالار زاده اجرا می شود . شریعت با اشاره به برگزاری کرسی تلاوت زنده برای کودکان، گفت: این طرح برای اینکه کودکان از فضای خانه نور  بهره مند شوند، اجرا می شود و کودکان به صورت زنده آیات کوتاه قرآنی را قرائت می کنند و جایزه می گیرند.

واله با اشاره به معرفی فعالیت ها و دستاوردهای کانون های مساجد  دیگر روستا  گفت: همچنین برنامه های ویژه طرح سفره های آ سمانی با همکاری نوجوانان مسجد و کانون ها در مساجد صاحب الزمانی عج – امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا ع و امام علی ع و مسجد امام حسین روستا  اجرا می شود .  

کودکان و نوجوانان از بخش کرسی تلاوت بیسار استقبال می کنند، افزود: بخش مسابقات قرآنی و نهج البلاغه نیز مورد استقبال خانواده ها و نوجوانان قرار گرفته است که در مهد شکوفه های ظهور این روستا اجرایی می شود .  

وی با اشاره به اجرای ربیع القرآن در ماه ضیافت الله، خاطرنشان کرد: این طرح قرآنی که ماه رمضان سال گذشته با موفقیت اجرا شده بود، امسال نیز درمساجد این روستا در حال برگزاری است.

جزء خونی قران

قوژد- مساجد روستا  • خرد 11, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |