جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

اجرای طرح ربیع القرآن در ماه رمضان/ طرح شکرانه بندگی در کانون های مساجد شهرستان کاشمر- روستای قوژد اجرا می شود
مدیر کانون فرهنگی هنری نورالثقلین مسجد جامع روستای قوژدازاجرای طرح ربیع القرآن در ضیافت الله خبر داد و گفت: طرح شکران بندگی ویژه روزه اولی ها درخانه نور شکوفه های ظهور کانون فرهنگی نورالثقلین این مسجد  اجرا می شود.

محمد شریعت ، مسئول خانه نور و مدیر کانون فرهنگی هنری نورالثقلین مسجد جامع روستا در گفت و گو با خبرنگار نمایندگی خبرگزاری شبستان خراسان رضوی در کاشمر  گفت: این برنامه از جمله تفسیر قرآن کریم توسط امام جماعت محترم مسجد حجت الاسلام رضایی بعد از نماز ظهر و عصر ، جزء خوانی جوانان و نوجوانان در دو نوبت قبل از افطار در محل مسجد و کانون تحت عنوان تلاوت نور و بعد از افطار در منازل افراد به صورت هر شب تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد . وی با اشاره به برنامه های دیگر  افزود:  طرح تفسیر کوتاه و طرح قرآن برای همه با حضور خانواده ها از جمله برنامه هایی است که ویژه خواهران در محل سالن قرآنی خانه نور همه روزه عصر ها توسط مربیان محترم سرکار خانم سالار زاده اجرا می شود . شریعت با اشاره به برگزاری کرسی تلاوت زنده برای کودکان، گفت: این طرح برای اینکه کودکان از فضای خانه نور  بهره مند شوند، اجرا می شود و کودکان به صورت زنده آیات کوتاه قرآنی را قرائت می کنند و جایزه می گیرند.

مدیر کانون محمد شریعت با اشاره به معرفی فعالیت ها و دستاوردهای کانون های مساجد  دیگر روستا  گفت: همچنین برنامه های ویژه طرح سفره های آ سمانی با همکاری نوجوانان مسجد و کانون ها در مساجد صاحب الزمانی عج – امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا ع و امام علی ع و مسجد امام حسین (ع)  اجرا می شود .  

کودکان و نوجوانان از بخش کرسی تلاوت بیسار استقبال می کنند، افزود: بخش مسابقات قرآنی و نهج البلاغه نیز مورد استقبال خانواده ها و نوجوانان قرار گرفته است.

 حسینعلی پور با اشاره به برنامه های قرآنی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: بسته کامل قرآنی به استان ها ابلاغ کرده ایم که شامل تفسیر کوتاه، انس با قرآن کریم، جزء خوانی قرآن کریم در مساجد، تکریم و تجلیل از خادمان و نخبگان قرآنی، چهره های علمی موفق و قرآنی، اجرای طرح شکرانه بندگی ویژه روزه اولی ها، برگزاری نمایشگاه قرآن، نقاشی قرآنی و خوشنویسی قرآنی می باشد.

وی با اشاره به اجرای ربیع القرآن در ماه ضیافت الله، خاطرنشان کرد: این طرح قرآنی که ماه رمضان سال گذشته با موفقیت اجرا شده بود، امسال نیز در این کانون در حال برگزاری است.

مسجد امام حسن العسکری محله بزرگ  • خرد 11, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |