جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

برنامه‌های هفته کتاب کتابخانه کانون های مساجد شهرستان کاشمر اعلام شد
ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشمر در گفتگو با پایگاه خبری ترشیز اسپورت با بیان اینکه هفته کتاب مردمی‌تر شده است از افزایش کمی و کیفی برنامه‌های کتابخانه های کانون مساجد شهرستان  در بیست و ششمین  دوره هفته کتاب خبر داد.

به گزارش ترشیز اسپورت ، علی توکلی در گفتگو خبری بیست و ششمین دوره هفته کتاب (24 تا 1 آذر ماه) برگزار شد گفت: با توجه به نگاه ویژه در خصوص هفته کتاب در کتابخانه ی کانون های مساجد  طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی شده بود. ما هم با همین رویکرد سعی کردیم چشم‌اندازها را عملیاتی کنیم. اینکه بتوانیم برنامه های ویژه در  هفته کتاب در کتابخانه های کانون مساجد شهرستان در سه بسته ویژه اعلامی از دبیرخانه استان برنامه ریزی نماییم.

او اظهار کرد: نکته دیگر مردمی‌تر شدن هفته کتاب است که خوشبختانه در این مورد هم شاهد اتفاقات خوبی هستیم. هر سال به نسبت سال قبل گروه‌های مردمی ترویج کتاب پررنگ‌تر می‌شود و هرچه جلوتر می‌رویم مردم هفته کتاب را بیشتر برای خود و از خود می‌دانند.

او همچنین گفت: یکی از عملیاتی‌ترین و مهمترین نکته‌های شورای سیاست‌گذاری و هماهنگی کانون های مساجد شهرستان در هفته کتاب راه‌اندازی یک ستاد دائمی برای دنبال کردن از سیاست‌ها و برنامه‌های هفته کتاب در طول سال بوده است. امیدواریم که برگزاری مستمر شورای سیاست‌گذاری و ستاد اجرایی در طول سال نویدبخش اتفاقات عمیق‌تری در دوره بیست و ششم هفته کتاب باشد.

توکلی بیان کرد: مسئله خانواده  و مدرسه و محله در برنامه‌های امسال  کتابخانه های مساجد ، محور قرار گرفته است. همچنین در حوزه همکاری نهادهای مختلف با هفته کتاب، امسال اتفاقات بهتری افتاد. حضور اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان  پررنگ‌تر از سال‌های قبل شده است. که در جهت اطلاع رسانی در کتب قدیمی و نسخ قدیمی و مستند و فیلم و عکس جهت موزه جمع آوری شود . این همکاری هم در حوزه پوشش برنامه‌های هفته کتاب است و هم برنامه‌سازی درباره کتاب. بنابراین امسال نوید این را می‌دهیم که خبر گزاری صداوسیما با قوت و احساس تکلیف بیشتری همه برنامه‌های هفته کتاب را پوشش بدهد و برنامه‌سازی کند.

ریاست اداره فرهنگ  وارشادکاشمر گفت: اتفاق خوب دیگر این است که امسال هفته کتاب در کانون های مساجد برنامه های ویژه ای از قبیل سرکشی کتابداران کتابخانه های مساجد از خانواده معظم شهدا و ایثارگران دفاع مقدس ، امام جمعه محترم ، و شرکت کتابداران در نماز جمعه می باشد . این برنامه‌ها از جهت کمی و کیفی بیشتر از سال قبل باشد. از دیگر برنامه‌های ما اجرای برنامه زنگ کتاب‌خوانی در مدارس و مهد کودک ها و خانه های نور کانون های مساجد می باشیم .  

توکلی گفت : در پایان برنامه های هفته کتاب افراد و کتابخانه های و کتابداران برتر مساجد جهت تقدیر به دبیرخانه کانو نهای مساجد استان خراسان رضوی معرفی تا در 18 اسفند ماه مورد تجلیل قرارگیرند .

ایشان در پایان گفت : ان شالله امیدواریم در برنامه های هفته  کتاب امسال بتوانیم برنامه های خوبی در سطح کانون ها و کتابخانه های مساجد به نحو شایسته برگزارنماییم .  • آبا 21, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |