جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

خیزش دهیاری‌ها برای توسعه اقتصادی و عمرانی روستاها
امروزه نقش دهیاران در مدیریت نوین روستایی بسیار بااهمیت بوده و تشکیل شوراها و دهیاری‌ها در ایران اسلامی نشانه احترام و عزت بخشیدن به مردم است .
به گزارش پایگاه خبری ترشیز اسپورت ، دهیاران باید با تعامل و همکاری با اعضای شورای روستا، ریش‌سفیدان و جامعه روستایی و با استفاده از قابلیت‌های طبیعی و امکانات آب و خاک در چارچوب اهداف و ابعاد توسعه پایدار حرکت کنند.
یکی از مهمترین مشکلات امروز مهارجرت روستائیان و افزایش حاشیه‌نشینی در شهرهاست که تبعات منفی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به همراه دارد بنابراین تلاش دهیاران در رونق و توسعه روستاها می‌تواند از خالی شدن روستاها از سکنه جلوگیری کند.
گذری بر اقدامات عمرانی و اجتماعی دهیاری روستای قوژد

در همین راستا دهیار روستای قوژد از توابع بخش مرکزی کاشمر خدمت و فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را در راستای تحقق اندیشه‌های والای راحل (ره) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید جزء افتخارات دهیاران در دوره کنونی دانست.
مهندس هادی واله قوژدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ترشیز اسپورت افزود: روستای قوژد مرکز دهستان بالاولایت بخش مرکزی کاشمر در فاصله 1 کیلومتری قرار دارد و دارای حدود 4800 نفر جمعیت با 1410 خانوار است .
وی با اشاره به اقدامات و عملکرد دهیاری قوژد از سال 1393 تا کنون بیان کرد: اجرای پروژه جدول‌گذاری و بلوارکشی خیابان بلوارامام خمینی ره به متراژ ……………………. اجرای پروژه جدول‌گذاری خیابان مهدیه و شهید صمدیان به متراژ …………….. متر طول و اجرای پروژه جدول‌گذاری خیابان …………….به متراژ ……………….. متر طول با موفقیت انجام شده است..

واله خاطرنشان کرد: پروژه آسفالت خیابان های امام علی ، مهدیه ، صفایی و حضرت ابوالفضل به متراژ …….. هزار مترمربع و پروژه تسطیح و زیرسازی خیابان شهید صمدیان و امام حسن مجتبی و معلم و مهدیه یک از دیگر اقدامات تحقق‌یافته توسط دهیاری روستای قوژد است.

وی به اجرای پروژه تسطیح و زیرسازی خیابان شهید صمدیان و عقب نشینی معابر سطح روستا که اشاره کرد و گفت: ساخت و نصب ایستگاه مسافر در انتهای بلواردانش و ابتدای خیابان حضرت ابوالفضل از دیگر اقدامات انجام شده به همت دهیاری روستای قوژد است.
واله اظهار کرد: در راستای تأمین رفاه حال روستائیان جلوی پارک شهدای روستا ساماندهی و رنگ‌آمیزی و جداول و چراغ و پایه چراغ خریداری و در سطح تیر برق های روستا نصب شد.
وی با اشاره به خرید و کاشت نهال در بلوار امام خمینی و دانش و جلوی پارک شهدای روستا و آبیاری آنها و تعمیر و تعویض لامپ‌های معابر سطح روستا و رفع خاموشی آنها، ادامه داد: در کنار انجام اقدامات عمرانی، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی متنوعی، با مشارکت روستائیان برگزار کردیم که با استقبال مواجه شد که از آن جمله می‌توان به برگزاری جشنواره‌های نوروزی، فرهنگی، ورزشی و بازی‌های بومی محلی به صورت سالانه اشاره کرد..
دهیار روستای قوژد یادآور شد:
سال‌های 96 و کلاس‌های آموزشی در راستای اجرای طرح ملی کرامت، تشکیل شورای محلی و شورای فرهنگی روستا و برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب، روز زن، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و … از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی بیان کرد: نصب بنر به مناسبت‌های مختلف فرهنگی، مذهبی و اجتماعی، بازدید از خانواده معظم شهدا و همکاری در زمینه برگزاری یادواره شهدا و لایروبی جداول و جمع دوره‌ای زباله و تنظیف محیط روستا توسط دهیاری قوژد محقق شده است.
واله افزود: در حال حاضر پروژه جدول‌گذاری خیابان شهید صمدیان و کوی محله نو ، تسطیح و زیرسازی و آسفالت آن و پروژه آسفالت خیابان معلم از طرح‌های عمرانی در دست اقدام توسط دهیاری روستای قوژد است.

[  • مرد 7, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |