جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

سرکشی و تکریم از خانواده شهدای دانش آموز بخش مرکزی با حضور فرمانده حوزه مقاومت بسیج امام جعفرصادق (ع) ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشمر
بنا به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روستای قوژد به نقل از روابط عمومی کانونهای فرهنگی هنری مساجد و تبلیغات پایگاههای ثارالله و امام علی روستا ؛همزمان با سی و پنجمین سالگرد شهید علی اکبر جابری دیدارو تکریم با خانواده شهید علی اکبر جابری با حضور جناب سرگرد پورحسن فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی امام جعفرصادق (ع) و جمعی از بسیجیان شورای فرماندهی پایگاههای مقاومت بسیج امام علی و ثارالله ؛ دهیارمحترم و دو نفر از اعضای شورای اسلامی روستا حاج آقای خوشرو و حاج حسین زحمتکش  ، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس و دانش آموزان نوجوان حلقه صالحین و کانون های فرهنگی هنری همای رحمت مسجد امیر المومنین (ع) ، کریم اهل البیت مسجد امام حسن مجتبی (ع)  و نورالثقلین مسجد جامع روستا ، جوانان امام رضا (ع) مسجد امام رضا (ع) در بخش مرکزی روستای قوژد  از خانواده معظم شهید سرکشی و تکریم کردند.

سرگرد محمد پورحسن در سرکشی از خانواده شهید جابری  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام روستا برای خانواده شهداء و جانبازان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد و اظهار داشت: عزت، امنیت و اقتدار کشور در شهرستان  و روستا  مدیون مجاهدت‌ها، رشادت ها، صبر و استقامت خانواده‌های سرافراز شهدا و ایثارگران کشور است.

ایشان افزود : با تأکید بر حفظ ارزش‌های ایثار و شهادت در جامعه اسلامی، گفت: خانواده‌های شهدا و جانبازان که یادگاران دفاع مقدس هستند باید پاس داشته شوند و دیدار با خانواده شهدا از افتخارات دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی، افزود: تکریم و تعظیم شعائر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر همگان واجب است و مسؤولان باید سنت دید و بازدید از منازل خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

پورحسن  با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران، اظهار کرد: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال دارد.

مسئول حوزه دانش آموزی امام جعفرصادق (ع)  گفت: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان هستند و اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.

وی، افزود: رسیدگی به خانواده شهدا و پیگیری حال آن‌ها برای همه لازم است چرا که نیاز روحی و روانی ما را تأمین می‌کند.

همچنین غلامعباس خوشرو عضو شورای اسلامی روستا گفت : ایثار و از خودگذشتگی شهیدان و خانواده‌هایشان باعث عزت، افتخار و سربلندی ایران اسلامی است.

ایشان گفت : امروز دشمنان با وجود همین شهداست که نمی‌توانند چشم طمع به کشور ما داشته باشند و به این باور رسیده‌اند که نسل‌های امروزی و فرزندان همین شهدا، ادامه دهنده راه شهدا هستند و قطره قطره خون شهدا برای ملت ایران ارزشمند و پایدار است.

خوشرو در ادامه با بیان اینکه افتخار ما خدمت به مردم به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران است، بیان داشت: دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برای مسئولان روحیه بخش و موجب پشت گرمی، تلاش و فعالیت بیشتر است.

حاج حسین زحمتکش عضو دیگر شورای اسلامی و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام علی (ع) روستا هم در این دیدار،اعتلای ارزش‌های اسلامی و پاسداری از میراث گرانبهای انقلاب اسلامی را از جمله اهداف والا و با ارزش شهدا  دانست.

حسین زحمتکش افزود: دشمن پس از ناکامی در جبهه‌های جنگ به عرصه نرم افزاری و جنگ نرم روی آورده و در قالب تهاجم فرهنگی تمام تلاش خود را در جهت انحراف و انحطاط فکر و ذهن جوانان ما و سرمایه‌های این مرز و بوم قرار داده است.

زحمتکش  با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، انتقال، نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس را از مهمترین نیاز جامعه در مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته در بین نسل جوان امروز نهادینه شود و نقش خانواده محترم شهدا و ایثارگران در این خصوص با اهمیت است.

در این دیدار دهیارمحترم روستا مهندس واله  نیز با تقدیر و تشکر از حضور شرکت کنندگان  در سرکشی از خانواده شهید جابری ، صبر و استقامت خانواده‌های شهداء و جانبازان، دیدار با آنان را کمترین سپاسگزاری از جامعه ایثارگران دانستند و گفت: در حالی که امروز بسیاری از کشورهای منطقه در ناامنی به سر می‌برند کشور ایران به برکت خون پاک شهدا و ایستادگی ملت ایران امروز به یک لنگرگاه امن  و امید همه مظلومان تبدیل گردیده است،لذا بر همه ما فرض است قدردان زحمات این حماسه سازان باشیم.

مهندس واله قوژدی ، گفت: تجلیل از صبر و استقامت خانواده‌های  معظم شهداء ، جانبازان و ایثارگران و دیدار با آنان حداقل کاری است که باید انجام داد و مهمترین راه پیروی از آرمان ها وعهد با شهیدان است.

از دیگر موارد قابل بیان این دیدارها رضایت و خشنودی خانواده معظم شهید جابری روستا  از حضور دانش آموزان و نوجوانان بسیجی کانون های فرهنگی مساجد نورالثقلین و همای رحمت و کریم اهل البیت (ع) بوده و برای آنان  آرزوی در تحصیل و ادامه تحصیل  توفیق و موفقیت داشتند.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روستا ، روستای قوژد از توابع شهرستان کاشمربخش مرکزی دهستان بالاولایت 23 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.  • آبا 21, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |