چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

مراسم معنوی اعتکاف در مسجد جامع روستای قوژد
شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف مسجد جامع روستای قوژد به همراه مدیر اجرایی اعتکاف و اعضای هیئت امنای کانون و مسجد جامع روستا

شرح گزارش در ادامه مطالب بروید ….

 

رشد 45درصدی جمعیت معتکفین روستای قوژد  نسبت به سال گذشته

امام جماعت و مدیر اجرایی اعتکاف قوژد، گفت: 85 نفردر مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که این آمار نسبت به سال گذشته 45درصد افزایش داشته است.

حجت الاسلام سید مجتبی درافشان طباطبایی  در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی روستا ، اظهارداشت: مراسم معنوی اعتکاف امسال همزمان با میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع)، درمسجد جامع روستا  به مدت ۳شب برگزار می شود.

وی آمار معتکفین را تعداد 85 نفر از روستا  اعلام کرد و افزود: تعداد 35نفر برادر و 50نفر خواهر معتکف هستند که بانوان حضور چشمگیری در این مراسم معنوی دارند.

طباطبایی  اضافه کرد: برنامه تفسیر قرآن، اصلاح قرائت نماز، توضیح احکام شرعی، بیان مفاهیم قرآن به صورت مسابقه، برگزاری جلسات گفتمان دینی در قالب حلقه های صالحین از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای معتکفین است.

وی ادامه داد: تعداد 4نفر مبلغ دینی در سطح مسجدروستا در جمع معتکفین حضور پیدا می کنند و اقامه نماز جماعت، بحث های اخلاقی و اعتقادی را مطرح خواهند کرد.

این روحانی مسئول بااشاره به نحوه خدمت رسانی به معتکفین گفت: بحث خدمت رسانی هرساله از سوی هیئت امنای مساجد و کانون های فرهنگی و مذهبی  نورالثقلین و نورالارض پیگیری می شود و تعدادی از معتکفین نیز به صورت داوطلبانه گروه خادمین اعتکاف را شکل داده و در این زمینه فعالیت می کنند.

امام جماعت و روحانی روستای قوژد حجت الاسلام طباطبایی ، بیان کرد: اعتکاف از نظر حال و هوای معنوی از فوق العاده ترین فرصت های خلوت با خداوند متعال است که فراهم می شود خصوصا برای جوانان که این خلوت فرصت گران بهایی  را برای انس با خدا ایجاد می کند.

✍️ خبرنگارروستا : محمد جعفرنژاد

@ghoozhdkairib
ghoozhd.ir  • فرو 24, 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |