دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

مراسم يادواره شهداي محله مسجد امام رضا (ع) و امام حسین (ع) روستای قوژد برگزار شد
به گزارش خبرنگار « پایگاه اطلاع رسانی روستای قوژد » از شهرستان کاشمر روستای قوژد  در ابتداي اين مراسم، سرگرد بازنشسته ناجا محمد طاهری نیا طي سخناني ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس را گرامي داشت و وصیت نامه دو شهید محله ، آبروی محله شهیدان حسین حسینی و غلامعلی حمیدیان را قرائت نمود ؛ وی  اظهار كرد: شهدا در عمل قرآن را معنا كردند .

 بگوييم آنها را هرگز فراموش نخواهيم كرد. طاهری نیا ادامه داد: اينكه مي گوييم جنگ 8 ساله، به اين معنا نيست كه جنگ ما، 8 ساله بوده است؛ چون شهدا از همان اول پيروزي انقلاب اسلامي و قبل از آن با رژيم شاهنشاهي مي جنگيدند. وي با تاكيد بر اينكه جنگ سخت تمام شده است و دشمن از طريق ديگري در حال برنامه ريزي كردن براي مقابله با ما است، گفت: به حمله نظامي كشورهاي غربي عليه ما هرگز فكر نكنيد؛ چون آنها مي خواهند از طريق تهاجم فرهنگي، اسلام را از ما بگيرندو بايد خيلي هوشيار باشيم.

 در ادامه اين مراسم حجت الاسلام مقیمی سخنرانی نموده  گفت : بزرگترين سرمايه هاي تاريخي ايران اسلامي شهدا هستند و ما بايد قدر اين نعمت بزرگ را بدانيم، چون آنها راهي را رفتند كه انبياء رفته بودند. وي همچنين گفت: وقتي دشمنان نام شهداي ما را مي شنوند، مي ترسند و جرات نمي كنند كه در فكر حمله براي كشور ما باشند .

در ادامه مراسم اقای حسین مرادی مدیر کانون فرهنگی هنری جوانان امام رضا (ع) مسجد به بیان سخن پرداخت و در خصوص زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا صحبت های بیان نمودند و ایشان گفتند: یکی از اهداف برگزاری این مراسم ها این است که به مردم بگوییم امنیت امروز کشور با توجه به منطقه پر آشوب خاورمیانه، مدیون شهدا و جوانانی است که در محله هایمان بزرگ شدند و به عنوان هم محلی شاهد بزرگ شدن یکدیگر بودند.
مدیر کانون فرهنگی جوانان امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: آموزش راویان توانمند برگزاری راهیان نور از سایر اقدامات معاونت حفظ ونشر آثار دفاع مقدس سپاه استان است که هر ساله این زیارت معنوی برگزارمی شود توضیح و شناساندن مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس و بازگویی رشادت های شهدا و نحوه طرح ریزی عملیات ها توسط راویان با تجربه و آموزش دیده برای انتقال ایثارگری ها استفاده می شود.
وی ابراز کرد: برای نسل جوانی که جنگ را ندیده نمایشگاه ها و از بهترین اماکنی است که می توان با برگزاری نمایشگاه تجسمی و جشنواره های مختلف از آن برای آشنایی با قهرمانان واقعی استفاده کرد.

شایان ذکر است این مراسم با حضئور نماز گزاران مسجد و هیئت امنای مساجد روستای قوژد ، بسیچیان پایگاههای مقاومت بسیج ثارالله و امام علی (ع) روستای قوژد و اعضای کانون های مساجد روستا و دهیارمحترم و اعضای شورای اسلامی روستا برگزارگردید .

روابط عمومی کانون فرهنگی هنری جوانان امام رضا (ع) مسجد امام رضا روستای قوژد

   • اسف 24, 1397
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |