سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷

برگزاری همایش پیاده‌روی مدافعان حریم خانواده در کاشمر
برگزاری همایش پیاده‌روی مدافعان حریم خانواده در کاشمر وشرکت بسیجیان خواهر روستا در این همایش

همایش پیاده‌روی مدافعان حریم خانواده با حضور 6 هزار و 500 بانوی کاشمری در روز ملی عفاف و حجاب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا ؛خبرگزاری تخصصی ورزش و جوانان کشور از شهرستان کاشمر به نقل فارس، عصر امروز جمع زیادی از بانوان کاشمری با حضور در ابتدای بلوار امامزاده سید مرتضی(ع) حرکت ورزشی خود را در گرامیداشت روز ملی عفاف و حجاب با حضور بانوانی از پایگاههای مقاومت بسیج شهرستان و روستاههای بخش مرکزی  برگزارگردید ؛ و پس از حدود 4 کیلومتر پیاده‌روی در صحن آستانه مقدسه امامزاده سید مرتضی(ع) اجتماع کردند.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کاشمر در اجتماع بانوان شرکت‌کننده در این همایش با تأکید بر این‌که چارچوب خانه و خانواده حریم مقدس است گفت:  زمانی که ارتباط‌های کلامی و غیرکلامی از کانون خانواده به بیرون منتقل و  سبب خطر افتادن حریم‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام علیرضا چهکندی‌نژاد با اشاره به تحقیقات و بررسی‌های انجام‌شده در پرونده‌هایی که منجر به طلاق شده است، یادآور شد: 20 تا 25 درصد پرونده‌های طلاق در دادگاه‌ها وقتی بررسی می‌شود، کلمه فیس بوک در آن وجود دارد و این به‌این معناست که رواج ارتباط کلامی و غیرکلامی بین زن و مرد، دختر و پسر سبب تزلزل پایه‌های خانواده می‌شود.

وی با اشاره به تحقیقات انجام‌شده از سوی بنیاد صیانت از نهاد خانواده قوه قضائیه در سال 94 که طی یک سال و در استان‌های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و گیلان، اضافه کرد: نتایج استخراج‌شده از این تحقیقات مشخص شد که  17 درصد طلاق‌هایی که انجام‌شده، در سه سال اول زندگی و ناشی از نفوذ شبکه‌های اجتماعی بوده، بنابراین، ضروری است، خانواده‌ها در این حوزه از حریم خانواده‌ها مراقبت و حفاظت کنند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کاشمر بابیان این‌که قرآن کریم با توصیه به مردان و زنان در بحث نگاه تأکید می‌کند، زن و مرد مسلمان باید چشمانش در اختیار خودش باشد، ادامه داد: امروزه با این اوضاع و احوالی که در جامعه ما وجود دارد و سن ازدواج در دختر و پسر رو به افزایش است این اوضاع حجابی که در کوچه و خیابان مشاهده می‌شود، این فشار روحی و عصبی که به هر دو جنس وارد می‌شود نتیجه آن چه خواهد بود؟

چهکندی‌نژاد با تأکید بر این‌که کنترل نگاه یکی از حریم‌های عفاف و حجاب است، متذکر شد: حجاب در حقیقت پوشش مناسب،  درست لباس پوشیدن و به هر شیوه‌ای در جامعه ظاهر نشدن است، بنابراین باید زنان با طرز پوشش و زبان لباس یک دژ برای خود بسازند تا در امنیت باشند.
مراسم پایانی این همایش با حضور جمعی از مسئولین شهرستان رئیس اداره ورزش و جوانان ،جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و مدیرتربیت بدنی بسیج جناب سرگرد باغستانی و ریاست محترم تامین اجتماعی برگزارشد .  
گفتنی است؛ در پایان این همایش ورزشی به‌قیدقرعه به 50 نفر از شرکت‌کنندگان هدایایی داده شد.
شایان ذکر است همزمان مراسم پیاده روی مدافعان حریم خانواده در بخش کوهسرخ با حضور روستاههای بخش و بسیجیان پایگاههای بسیج امام حسن و سید الشهداء مسیر جلوی اداره اموزش و پرورش منطقه تا مزارشهدای گمنام شهر ریوش برگرار گردید .
www.ghoozhd.ir

   • تیر 22, 1396
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |