چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

فاضلاب کاشمر
اجرای جمع آوری و تصفیه فاضلاب کاشمر با حضور وزیر نیرو آغاز شد .

عملیات اجرایی طرح بزرگ جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر کاشمر روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور وزیر نیرو جناب آقای” چیت چیان ” نیرو بطور رسمی آغاز شد.

برای مشاهده کامل به ادامه مطلب بروید …

 

 

با حضور وزیر نیرو پروژه اجرایی عملیات فاضلاب شهری کاشمر کلنگ زنی شد .

فرماندار کاشمر میزان سرمایه گذاری برای این طرح را بر اساس برآورد سال 1391 معادل هزار و 80 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: طرح توسط بخش خصوصی و به روش بیع متقابل اجرا می شود.
مهدی فروزان همچنین مدت زمان اجرای طرح را سه تا پنج سال عنوان کرد و افزود: جمعیت تحت پوشش طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب در افق 1415 برای شهر کاشمر حدود 143 هزار نفر است.
وی گفت: در اجرای طرح فاضلاب کاشمر 322 کیلومتر شبکه جمع آوری با قطرلوله از 200 تا 800 میلیمتر اجرا می شود.
فرماندار کاشمر هدف این طرح را نیز ارتقا سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از ورود آبهای آلوده به منایع زیرزمینی و محیط زیست، افزایش بهره وری، بازچرخانی، استفاده مجدد از پساب، ایجاد اشتغال، توسعه و گسترش فرهنگ ارزشگذاری به آب برشمرد.
وی همچنین افزود: آورده سرمایه گذار طرح در قبال تحویل پساب تأمین می شود.
فروزان ادامه داد: استفاده از منابع مالی بخش خصوصی، سرعت در اجرا، افزایش کیفیت، استفاده از فناوری و روشهای نوین، تقویت بخش خصوصی، برونسپاری، استفاده حداکثری از ظرفیتهای بومی و محلی در تحقق طرحهای عمرانی از ویژگیهای اجرای طرح فاضلاب کاشمر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی است
همچنین سومین همایش اقتصاد مقاومتی و بررسی راهکارها با محوریت آب و برق امروز با حضور حمیدرضا چیت چیان وزیر نیرو، معاونین این وزارتخانه و مدیران کل خراسان رضوی در کاشمر آغاز شد.
بهره برداران بخش کشاورزی، کشاورزان و باغداران شهرهای کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در این همایش حضور دارند.
نخستین همایش اقتصاد مقاومتی و بررسی راهکارهای آن پارسال با حضور رییس مجلس شورای اسلامی برپا و دومین دوره آن نیز اوایل امسال با محوریت دام و طیور با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی در کاشمر برگزار شده بود.
همچنین وزیر نیرو در ابتدای ورود به کاشمر با حضور در مزار شهدای این خطه در امامزاده سیدحمزه با قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد. کاشمر در فاصله 228 کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.
هم اینک 420 هزار نفر از جمعیت شش میلیون نفری خراسان رضوی تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند. بر این اساس شبکه فاضلاب در شهرهای سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه و گلبهار در دست اجرا است و 50 درصد جمعیت این شهرها تحت پوشش خدمات فاضلاب هستند. شبکه فاضلاب در شهرهای تربت جام، تایباد، گناباد، قوچان، طرقبه شاندیز و کاشمر نیز در دست اجرا است.  • شهر 13, 1394
  • |
  • بدون دیدگاه
  • |